Miras Avukatı Ankara

Miras avukatı Ankara hizmetini tercih ederek en kısa sürede hakkınız olan mirasa ulaşabilirsiniz. Miras avukatı, miras hukuku konusunda uzmanlaşmış avukattır. Bu avukatlar dava süreçlerinde etkin rol oynamaktadırlar. Şeffaf ve doğru bir savunma ile müvekkili oldukları kişilere talep ettikleri mirası kazandırabilirler. Miras davasına bakan avukatlar hukuki bilginin yanı sıra tecrübelide olmalıdır. Miras avukatlarının baktıkları davalar birden fazla çeşide sahiptir. Bu dava çeşitleri şu şekildedir;

  • Mirastan mal kaçırma(muris muvazaası) davası,
  • Vasiyetname ve mirasçı tayini sözleşmesi düzenleme,
  • Ölünceye kadar bakma sözleşmesi düzenleme,
  • Terekeyle ilgili her türlü tespit,
  • Defter tanzimi ve taksim davaları,
  • Mirasta tenkis davası,
  • Mirasta mal paylaşımı Mirasta saklı payın korunması davası,
  • Muvazaalı miras hukuku işlemlerine karşı iptal davaları,
  • Mirasçıların miras talebine veya reddine (reddi miras) ilişkin davalar

Miras hukuku avukatı, çözüme ulaşamamış miras davalarında taraflardan birinin dava sürecini yönetmektedir. Gerekli bilgileri ve delilleri mahkeme heyetine sunmaktadır. Miras avukatı ücreti diğer davalara bakan avukatlara göre daha uygun olmaktadır. Davanın büyüklüğüne göre bu durum değişebilmektedir.

Miras Avukatı Ankara Nedir?

Miras hukuku avukatı hizmetini bizleri tercih ederek en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Miras hukuku, bir kişinin öldükten sonra varislerine bıraktığı tüm maddi ve manevi değerlerin paylaştırılmasına ait özel bir hukuk dalıdır.  Miras davasında hak bir kişinin hak talebinde bulunması için yasal ya da atanmış mirasçı olması gerekmektedir. Miras avukatı sizlere bu davalarda detaylı bilgileri verecektir. Yasal mirasçılar akraba olarak nitelendirilebilecek kişilerdir. Atanmış mirasçılar ise ölen kişinin yaşarken avukatı veya resmi bir belge aracılığıyla vasiyetname yazdırması sonucu mirasta hak talep edebilecek kişilerdir.

Miras davalarında en iyi avukat seçiminde bulunmak istediğiniz mirası elde etmenizde önemli rol oynayacaktır. Mirası bırakanın ikamet ettiği adrese yakın olan mahkemede miras davalarının duruşmaları görülmektedir. Genellikle Sulh Mahkemelerinde görülmektedir. Fakat davanın konusuna göre bu yer değişiklik gösterebilmektedir. Miras hukuku avukatı tavsiye hizmetimizden faydalanarak bu süreçte sizleri bekleyen tüm durumlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Miras Davası Süreci

Miras hukuku avukatı tüm bilgilerinizi saklı tutacaktır. Miras davalarında süreç, mirasın konusu ve ölen kişinin bıraktığı vasiyetnameye göre değişmektedir. Mirası talep eden kişiye özel mirası bırakan kişinin yaşarken avukatlarına bırakmış olduğu bir reddi miras vasiyeti varsa bu dava süreci uzun bir hal almaktadır.

Ünlü miras avukatları, en zor miras davalarından taleplerini alarak ayrılmış miras avukatlarıdır. Birinin bıraktığı mirasa talep hakkında bulunabilmek için ya bulunacak kişiye özel vasiyet olması ya da 1. dereceden akrabası olmak gerekmektedir. 1. dereceden akrabaya sahip olmayan kişilerin bıraktığı miras önce uzaktan akrabalarına eğer bu koşula da uygun değilse devlet hazinesine geçirilmektedir. Nikahsız birliktelik yürüten kişiler miras talebinde bulunamamaktadır. Kişinin evlilik dışı çocuğunun hak talebinde bulunabilme şansı bulunmaktadır. Bizleri tercih ederek miras avukatına soru sor hizmetimizden faydalanabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçiniz

İletişim